Güvem Eriğinin Faydalarını Biliyor musunuz?

Güvem Eriğinin Faydalarını Biliyor musunuz?

Genelde Trakya yöresinde yetişen bir meyve olan güvem farklı isilmlerle de anılmaktadır (yaban eriği, çakal eriği vb.) Küçük boyutlu ekşi lezzetli bir meyvedir güvem eriği. Sonbahar aylarında yetişen bu meyve yabani olarak dağlarda yetişir, en doğal ve katkısız haliyle Allah tarafından bize sunulmaktadır.

Güvem eriğinden reçel ve marmelat yapılabilmektedir, taze olarak da yenilebilmektedir. Ayrıca komposto ve meyve suyunu da yapabilirsiniz.

güvem-eriği

güvem-eriği

Peki nedir güvem eriğinin faydaları ?

-İştah açıcı ve büyümeyi destekleyicidir. Güvem marmelatı veya meyve suyu Çocuklara sabahları 1-2 yemek kaşığı marmeladı veya meyve suyu verilebilir.

-Böbrek ve idrar torbası üşütmesi ve iltihaplanmasında güvem reçeli yada güvem marmelatı iyi sonuçlar vermektedir.

-Kabızlık özellikle midesi zayıf olan çocuklara korkusuzca verilebilir.

-Prostat Büyümesinde Akne ve Sivilce kullanılır. Kan temizleyici, idrar söktürücü, terletici özellikleri sayesinde zayıflamaya çok etkilidir.

-Antiseptik, kan dindirici, peklik verici, şekeri önleyicidir.

-Güvem eriğindeki boya maddeleri serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Özellikle renkli meyvelerdeki boya pigmentlerinin serbest radikallere karşı etkili olduğu bilinmektedir.100 g güvem eriğindeki boya pigmentleri, serbest radikallere karşı aynı miktardaki çileğin iki katı, eriğin üç katı daha fazla etkilidir.

Güvem eriğinin meyveleri tazeyken sürücü, kuruyken peklik vericidir. Kullanıldığı diğer yerler: Aît, kırmızı burun, hemoroit, kan dolaşımı problemleri, üre, ekzama, sistit, ishal, şeker.

 

12-250 GR GÜVEM MARMELATI

 

Güvem eriğinin faydalarına en kısa yoldan ulaşmak için size Gimdes helal sertifikalı güvem mermalatını sunuyoruz. İçeriğinde %68 güvem meyvesi, %15 de şeker ve limon suyu bulunmaktadır. Atiye laçin markamızla size sunduğumuz bu üründe Nişasta bazlı şeker (Glikoz Şurubu), Kıvam Artırıcı, Katkı Maddesi, Gluten ve GDO yoktur. Tamamen doğal Atiye Laçin Güvem Marmelatına Ulaşmak İçin Aşağıdaki Resme yada buraya tıklayınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s