Helal Diş Macunu

Diş macunu alırken aslında çok daha fazla özen göstermeliyiz. İçindekiler kısmına iyice bakmamız hem sağlığımız hemde dinimiz için çok önemli. Diş macunu kullanımı sonrasında dil, yanak, damak ve boğaz kısımlarımız direk diş macunuyla temas etmekte, ancak bunun yanında yemek borusu ve dolayısıyla midemizde diş macunun zararlı etkisi altında kalmaktadır. Ne kadar ağzınız çalkalansa da bir kısım diş macunu yutmanız muhtemeldir. Bu ihtimali göz önünde bulunduran doktorlar 5-6 yaş öncesi çocuklarınız için diş macunu kullanımını önermemektedir.

helal diş macunu

Helal Diş Macunu Helalsitesi.com da

Diş Macunundaki Zararlı Maddelerden Bahsedecek Olursak;

Florür ve Florid: Fluorid yutulması durumunda beyin ve kemiklere zarar verebilir. Yüksek dozda flor, kansere ve geri zekalılığa neden olabilir.

SLS: Deriden emilip, organlarda birikme yapabilmektedir. Ciltte alerjik reaksiyonlara sebebiyet verir. Göz dokusuna zarar verip görme problemlerine neden olur. SLS ‘ye düşük miktarda olsa da dioksan diye adlandırılan kanserojen madde üretim sırasında bulaşabilmektedir.

Paraben: İngiltere yapılan bir araştırma da 20 göğüs tümörünün 18 inde paraben tespit edilmiş ve bazı Avrupa ülkeleri tarafından kullanımı yasaklanmıştır. Her çeşit kozmetik üründe koruyucu olarak kullanılabilmektedir. Krem, şampuan, ruj, antiperspirant, ıslak mendil, diş macunları v.b.

Formaldehit: Uluslararası Kanser Araştırma Kurumu tarafından kanserojen olarak nitelendirilmiştir.

Boya (Renklendirici): Hem DNA da hasara neden olmaktadır, hemde karmin gibi böcekten elde edilen renklendiricilerden dolayı uzak durulması gerekmektedir. Marketlerde satılan kırmızı renkteki tatlı mı tatlı gözüken ürünlerden uzak durmak gerekir.

Suni Tatlandırıcı: Mesane kanserine yol açabilmektedir ve çocuk macununda özellikle kullanabilmektedir.

doğal diş macunu

Doğal Diş Macunu Helalsitesi.com da

Görüldüğü gibi bu tür hammaddeler kullanılan ürünler helal ve sağlıklı değildir. Peki bu tür bileşenler içermeyen diş macununu nereden bulacağız?

Helalsitesi.com olarak sizlere sunduğumuz helal diş macunu ürünlerinin hiçbirinde bu tür zararlı kimyasal maddeler bulunmamaktadır.

Helal diş macunu olarak size sunduğumuz tüm ürünler florürsüz diş macunu, doğal diş macunu ve bitkisel diş macunu başlığı altında da toplanabilmektedir. Çünkü içerik anlamında doğal içerikli ürünlerdir.

florürsüz diş macunu

Florürsüz Diş Macunu Helalsitesi.com ‘da

arayan anneler Helalsitesi.com adresinden bu ürünlere ulaşabilecekler. Ayrıca eşiniz, anneniz, babanız, kardeşiniz için de yine doğal diş macunu, bitkisel diş macunu ve helal diş macunu kullanmanızı öneririz.

Çocuk diş macunu ürünlerimizde yine aynı şekilde helal, florürsüz, doğal ve bitkisel diş macunudur. Güvenle kendiniz ve aileniz için kullanabilirsiniz. Helal, florürsüz, doğal ve bitkisel diş macununa ulaşmak için tıklayınız

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s